Tradycyjne wnętrza to powiew świeżego powietrza w dzisiejszej erze glamu i industrialnego designu. Prawdopodobnie są to najbardziej klasyczne wnętrza ze wszystkich, jeśli są wykonane prawidłowo i mogą sprawić, że każdy dom - nowoczesny lub z epoki - będzie wyglądał fantastycznie. Uwielbiamy ornamentykę tradycyjnych wnętrz i to, jak wykorzystują one nowoczesne elementy do tworzenia domowych, ale funkcjonalnych przestrzeni. Ten artykuł omawia tradycyjne wnętrza i daje wskazówki, jak opanować ten styl. Czytaj dalej, aby odmienić swoją sypialnię na lepsze.

meble wrocław

Meble Vintage z oferty bowArte Wrocław fot.1

CZYM JEST TRADYCYJNY WYSTRÓJ WNĘTRZ?

Tradycyjny wystrój wnętrz czerpie inspirację z XVIII i XIX-wiecznych europejskich i brytyjskich dekoracji. Secesja (najbardziej przypominająca gotyk), styl elżbietański i styl Tudorów to kluczowe tematy w tradycyjnych wnętrzach.
Jednak tradycyjne wzornictwo NIE JEST wzornictwem z epoki - łączy ono artystyczne, kreatywne i proste elementy z różnych epok, tworząc domowe, teksturowane przestrzenie.
Przykładem wzornictwa z epoki jest Pałac Buckingham, obecnie dom Karola III po śmierci królowej Elżbiety II. Wnętrza pałacu zostały zaprojektowane w latach 30-tych XIX wieku i reprezentują styl regencji, wiktoriański i edwardiański.
Różnica między tradycyjnym a okresowym wzornictwem polega na tym, że tradycyjny projekt wnętrza łączy kilka elementów z epoki w jednej przestrzeni, skupiając się na współczesnych potrzebach oświetlenia i przepływu. Okresowy projekt odtwarza jedną epokę tak dokładnie, jak to możliwe.

meble wrocław

Meble Vintage z oferty bowArte Wrocław fot.2

JAKIE SĄ ELEMENTY STYLU TRADYCYJNEGO?

Oto niektóre z podstawowych elementów stylu tradycyjnego:

 • Ozdobne drewniane meble
 • Złocone detale
 • Wzorzyste tkaniny
 • Wzorzyste tapety
 • Bordowe i czerwone akcenty
 • Jedwabne, lniane i aksamitne tapicerki
 • Żółte, nastrojowe światło
 • Warstwowe kolory i tekstury
 • Metalowe lampy sufitowe
 • Duże dzieła sztuki (zamiast kilku mniejszych)

Styl tradycyjny nie rezygnuje jednak z wymagań nowoczesnego życia w zakresie oświetlenia, otwartych przestrzeni, relaksu czy minimalizmu. Pokoje nie muszą zawierać mnóstwa elementów - można uzyskać taki wygląd bez wydawania fortuny.

meble wrocław

Meble Vintage z oferty bowArte Wrocław fot.3

JAK UZYSKAĆ TRADYCYJNY WYGLĄD SYPIALNI

Tradycyjne łóżko
Fantastyczną rzeczą w tradycyjnych sypialniach jest to, że mogą mieć drewnianą lub metalową ramę łóżka, co daje mnóstwo opcji. Jeśli chcesz mieć łóżko drewniane, wybierz ciemne drewno - Birlea Corona jest wierna temu stylowi lub możesz wybrać efektowną Serene Maiden. W przypadku łóżek metalowych najważniejszy jest ornament - Julian Bowen Victoria i Callis Bed Frame są idealne dzięki złotym detalom. Jeśli masz ochotę na coś bardziej wyszukanego, to łóżko Harmony Beds Elizabeth spełnia wszystkie wymagania.

Trójstronny schemat kolorów
Tradycyjny wystrój wnętrza opiera się na prostym schemacie kolorystycznym. Trójstronny schemat kolorystyczny daje wystarczającą różnorodność, ponieważ będziesz używać wielu faktur i wzorów, więc utrzymanie jednolitych rzeczy pomoże połączyć wnętrze.
Ogólną zasadą jest, że biel lub biel powinna zajmować 60% powierzchni pokoju, w tym sufit, większość ścian i dekoracje. 30% przestrzeni może stanowić kontrastujący kolor, taki jak beżowy lub szary, a 10% może być kolorem akcentującym, takim jak granatowy.

meble wrocław

Meble Vintage z oferty bowArte Wrocław fot.4

Ozdobne zasłony
Twoje zasłony i rolety powinny mieć ozdobne wzory przypominające renesans, barok i secesję.
Możesz zamówić rolety i zasłony na miarę online, z ogromną gamą dostępnych tkanin. 247 Curtains i 247 Blinds mają ogromny zakres, lub można kupić gotowe zasłony i rolety, jeśli znajdziesz coś, co lubisz.
Tradycyjne wzory obejmują brokat, chintz, fleur-de-lis i chinoiserie - zapewniają one wzory potrzebne do tradycyjnej sypialni.

Tapeta z adamaszku
Dla swojej charakterystycznej ściany sprawdź tapetę z adamaszku - imituje ona tkane wzory w tradycyjnych tkaninach. Możesz uzyskać złote i srebrne metaliczne wzory damasku lub możesz wybrać gładką, nadającą się do malowania tapetę, aby dodać swój kolor.
Tapety secesyjne są najlepszym wyborem z dużą ilością kwiatów, drzew i wzorów trawiastych, jeśli jest to konkretna epoka, którą chcesz uchwycić.

Ciepłe, nastrojowe oświetlenie
Tradycyjne sypialnie mają ciepłe, nastrojowe oświetlenie przypominające wiktoriańskie latarnie uliczne. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego efektu jest zastosowanie przełączników ściemniających, dzięki którym można zwiększyć jasność, gdy jest potrzebna i zmniejszyć ją w nocy.

W przypadku braku takiej możliwości, zaopatrz się w lampkę nocną ze ściemniaczem, która będzie sterowana dotykowo, dzięki czemu będziesz mógł zmieniać oświetlenie przy swoim łóżku według własnego uznania.

bowArte Home

Kategoria
WWW
Telefon
NIP
5531630558
Regon
383084129
Adres

ul. Powstańców Śląskich 7A
53-332 Wrocław

 • Salon Mebli bowArte Home Wrocław – meble i dodatki do wnętrz tradycyjnych
 • Salon Mebli bowArte Home Wrocław – meble i dodatki do wnętrz tradycyjnych
 • Salon Mebli bowArte Home Wrocław – meble i dodatki do wnętrz tradycyjnych
 • Salon Mebli bowArte Home Wrocław – meble i dodatki do wnętrz tradycyjnych