Ściana, na której zastosowano farby lateksowe jest w pełni odporna na działanie wolnej wody. Nie ważne czy jest to para wodna, czy strumień wody z prysznica. Woda nie jest w stanie pokonać bariery stworzonej przez żywice syntetyczne zawarte w farbie. Zastosowane tu są żywicę należą do gatunku poliakrylanu.

Są niezwykle elastyczne i w trwały sposób łączą się z pigmentami barwiący mi przekrój farby. Solidna powłoka na długie lata chroni wnętrze ściany przed wilgocią. Stosuje się je z powodzeniem w pomieszczeniach gdzie zawartość pary wodnej w powietrzu jest nawet na poziomie krytycznym.

Także spełni swoje zadanie farba na ścianie okalającej kabinę prysznicową lub wannę. Jest łatwa w zastosowaniu i o wiele tańsza niż inne sposoby wykończenia powierzchni muru. Nawet jeśli nam się znudzi łatwo wykonać kolejne malowanie i zmienić wystrój pomieszczenia. Technologia wykonania nowoczesnych farb lateksowych zapewnia ich wodoodporność na bardzo długi czas. Właściwie przygotowane podłoże jest gwarancją silnego związania się materiału z gruntem.

Tak więc jedno malowanie może odmienić wygląd każdego pomieszczenia. I może nadać mu niecodzienne własności.