Aranżacja stylowej i jednocześnie funkcjonalnej małej łazienki jest dla niektórych wielkim wyzwaniem. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych, Dzięki kilku ważnym zasadom nawet laikom dekoracyjnym uda się stworzyć małą łazienkę, w której z przyjemnością się zrelaksujemy.

Jak uzyskać więcej miejsca?

Przede wszystkim zastosujmy podwieszane elementy umeblowania oraz armatury sanitarnej. W ten sposób uda nam się uzyskać więcej miejsca na podłodze i ułatwimy sobie prace sprzątające. Starajmy się również wybierać kompaktowe rozmiary mebli, w których stawiajmy na funkcjonalność. Dzięki montażu umywalki nablatowej, wnętrze szafki możemy wykorzystać do przechowywania środków czystości. Decydując się na lustro nad umywalką, wybierzmy model połączony z szafką, w której schowamy kosmetyki. Inspiracją może być również szafka z ukrytym koszem cargo, w którym można zmieścić brudną bieliznę.

Ponadczasowa kolorystyka

Łazienka jest miejscem, które ze względu na mnogość prac oraz koszty jest najrzadziej remontowane. Dlatego decydując o aranżacji małej łazienki wybierajmy ponadczasowe i uniwersalne wzornictwo. Wielkoformatowe błyszczące płytki z wąską fugą znacznie powiększą wizualnie przestrzeń, a marmurowy dekor w zasadzie nigdy nie wychodzi z mody. Jasna podłoga sprawi, że łazienka nie będzie przytłaczająca i zawsze będzie pasowała do wszystkich elementów wyposażenia. Po za tym biel jest doskonałą bazą pod aranżację nowoczesnej małej łazienki.

Mała łazienka – prysznic, czy wanna?

W mniejszych pomieszczeniach lepiej spisują się prysznice, najlepiej w postaci kabiny typu walk in, która nie posiada progu co sprawia, że mała łazienka wydaj się posiadać więcej przestrzeni. Jednak posiadając nieustawne kąty i skosy, można w takie miejsca wstawić narożną wannę i cieszyć się wieczornymi relaksującymi kąpielami. Dla miłośników zarówno wanny, jak i prysznica rozwiązaniem jest parawan nawannowy, który można dopasować do każdego rodzaju wanny. Dzięki przezroczystej szybie umieszczonej na prowadnicy można go składać i cieszyć się zarówno przestrzenią, jak i wygodą.