Z niewielkim metrażem łazienki borykają się najczęściej mieszkańcy bloków. Jednak nawet w domu łazienka potrafi być najmniejszym pomieszczeniem bardzo często z niewygodnym do aranżacji skosem. Ze wszystkiego można jednak wybrnąć i stworzyć dla siebie wygodne rozwiązania, trzeba tylko zastanowić się nad odpowiednim umiejscowieniem mebli, doborze wyposażenia i wybrać kolory, które optycznie powiększą przestrzeń. Poniżej kilka przydatnych podpowiedzi w jaki sposób urządzić praktyczną małą łazienkę z prysznicem.

Postaw na kreatywność

Przede wszystkim poświęćmy nieco czasu na dobór odpowiedniego wyposażenia. Małe łazienki nie mogą być zagracone i nie ma miejsca tu na przypadkowe elementy wystroju. Najlepiej przed zakupem zorientować się w ofercie producentów oferujących sanitariaty do małych łazienek. Znajdziemy tam kompaktowe meble, które mniejsze rozmiary nadrobią wielką funkcjonalnością. Mając do wykorzystanie niekorzystną wnękę lub skos warto rozważyć prysznic typu walk in, który pozwoli zagospodarować znacznie większą ilość miejsca, a dzięki zastosowaniu szklanej tafli oddzielającej nasze oko nie napotka bariery i przestrzeń wyda się większa.

Pasujący styl

Kreując małą łazienkę trzymajmy się stylu jaki panuje w całym domu aby nie była ona pomieszczenie zupełnie oderwanym od całej reszty. Przykładowo łazienka w stylu loftowym będzie dobrze prezentować się z czarną armaturą, lub kabiną prysznicową z czarnymi szprosami i miedzianą baterią prysznicową. W stylu glamour królują za to błyszczące złote dodatki, jednak szafki łazienkowe pozostawmy w białym higienicznym odcieniu.

Optyczne powiększenie

Niewielkie rozmiary łazienek mogą wydawać się przytłaczające i klaustrofobiczne dlatego należy stawiać na czystość formy, aby uniknąć wrażenia bałaganu. Kwadratowe baterie prysznicowe i prostokątne umywalki będą dobrym wyborem. Zadbajmy o miejsce do przechowywania kosmetyków i środków czystości, w małej łazience mniej oznacza więcej. Trzymajmy się jasnych kolorów i zadbajmy o dużą ilość światła, oraz lustra, które przyczynią się do optycznego powiększenia łazienki.